Reklama

Типи дисплеїв

Типи дисплеїв

Монітоp (monitor — слідкувати) або дисплей (display — відображувати) — електронний пристрій для відображення інформації.   

Характеристики моніторів

1.             Розмір екрану — визначається довжиною діагоналі (традиційно вимірюється в дюймах)

2.             Співвідношення сторін екрану — стандартний (4:3) та широкоформатний (16:19, 16:10)

3.             Роздільність дисплею — кількість пікселів по вертикалі та горизонталі

4.             Глибина кольору — кількість біт на кодування одного пікселя (від монохромного (1 біт) до 32-бітного)

5.             Розмір зерна (для CRT) чи пікселя (для LCD)

6.             Частота оновлення зображення (виміруюється в герцах, для LCD практично однакова )

7.             Швидкість відклику пікселів (не для всіх типів моніторів, у LCD, як правило, суттєво нижча ніж у CRT)

8.             Максимальний кут огляду — максимальний кут під яким не виникає суттєвого погіршення якості зображення (актуально для LCD)

СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО ПОЛНЫЙ РЕФЕРАТ

Терміни монітор та дисплей — дещо відмінні. Дисплей, як пристрій для відображення інформації, має ширше застосування, наприклад, дисплей мобільного телефону, а термін монітор пов’язується з комп’ютером або телеекраном дистанційного спостереження.

Без можливості бачити результати своєї роботи, персональний комп’ютер став би марним інструментом. Необхідно яким-небудь чином спостерігати за сигналами комп’ютерної системи, щоб знати, чим вона займається в даний момент. Сьогодні реалізацією подібного роду функцій займається відеосистема. Стандартним пристроєм виводу інформації, якому вже десятки років, є монітор.

Монітори, побудовані на електронно-променевих трубках (ЕПТ), активно витісняються новим поколінням рідкокристалічних моніторів, зручнішим і економнішим.

Екрани LCD (Liquid Crystal Display, рідкокристалічні монітори) зроблені з речовини (цианофеніл), що перебуває в рідкому стані, але при цьому має деякі властивості, притаманні кристалічним тілам. Фактично це рідина з анізотропними властивостями (зокрема, оптичними), зв’язаних з упорядкованістю орієнтації її молекул.   

Електронно-променева трубка

Електронно-променева трубка(ЕПТ) — електронний прилад, який має форму трубки, видовженої (часто з конічним розширенням) в напрямку осі електронного променя, що формується в ЕПТ. ЕПТ складається з електронно-оптичної системи, відхиляючої системи і флуоресцентного екрана або мішені.

Reklama