Архітектура Token Ring

Token Ring (маркерне кільце) – архітектура мереж з кільцевою логічною топологією і детермінованим методом доступу із передачею маркера. Стандарт визначений документом IEEE802.5, але IBM – основний провідник цієї архітектури – використовує кілька відрізняється специфікацію.

Логічне кільце реалізується на фізичній зірці, в центрі якої знаходиться MAU (Multistation Access Unit) – хаб з портами підключення кожного вузла. Для приєднання кабелів використовуються спеціальні роз’єми, що забезпечують замикання кільця при відключенні вузла від мережі. При необхідності мережа може розширюватися за рахунок застосування додаткових хабів, пов’язаних в загальне кільце. Вимога безразривності кільця ускладнює кабельне господарство Token Ring, що використовує чотирипровідні екрановані і неекрановані виті пари і спеціальні комутаційні кошти.

 Полегшений варіант розводки забезпечує підключення до 96 станцій до 12 восьміпортовим хабам з максимальним видаленням станції від хаба не більше 45 м. Довжина кабелю між хабами може досягати 45 м при їх сумарній довжині не більше 120м.

Стаціонарна розводка забезпечує підключення до 260 станцій і 33 хабів з відстанню між пристроями до 100 м при загальній довжині кільця хабів до 200 м.

Оптоволоконний кабель збільшує довжину сегмента до 1 км.

Інформація по кільцю передається тільки в одному напрямку по ланцюжку від станції до станції, швидкість передачі 4 або 16 Мбіт / с. Адаптер вузла копіює у свій буфер тільки адресовані йому пакети.

Використання системних ресурсів PC і конфігурування адаптерів аналогічні Ethernet. Програмне забезпечення крім звичного для всіх мережевих адаптерів містить додаткові модулі-агенти як на сервері, так і на робочій станції.

Основна перевага Token Ring — свідомо обмежений час очікування обслуговування вузла (на відміну від Ethernet не зростаюче при посиленні трафіку), обумовлене детермінованим методом доступу і можливістю управління пріоритетом.Ця властивість дозволяє використовувати Token Ring в системах реального часу. Крім того, мережі Token Ring легко з’єднуються з мережами на великих машинах (IBM Mainframe).

Недоліками Token Ring є висока вартість обладнання та складність побудови великих мереж (WAN).