ARCnet

ARCnet (Attached Resource Computer Network — комп’ютерна мережа з’єднаних ресурсів)архітектура мереж з розділяється середовищем і широкомовної передачею. Метод доступу маркерний (Token passing), логічна топологія – шина, фізична – комбінація шини та зірки (дерево). Швидкість передачі 2.5 Мбіт / с.

Кабель коаксіальний RG-62 з хвильовим опором 93 Ом, можливе застосування кабелю з хвильовим опором 50-110 Ом і відповідними термінаторами. Кабельні петлі (кільця через хаби) є неприпустимим. Мало поширені варіанти – неекранована вита пара і швидкість 20-100 Мбіт / с.

Адаптери: високоімпедансний (Bus), нізькоімпедансние (Star) і перемиканні, що використовуються в різних топологіях. Кожному адаптера в мережі при інсталяції призначають свій унікальний восьмібітних адресу, задається перемикачем в діапазоні 1-254. Споживані системні ресурси аналогічні адаптерам Ethernet.

 Хаби: активні (з посиленням сигналу) від 4 до 64 портів, застосовуються у високо- і нізькоімпедансних мережах; пасивні чотирьохпортовий резистивні согласовувачі імпедансів застосовуються тільки для нізькоімпедансних мереж.

Термінатори: встановлюються на кінцях шинних сегментів і невикористовуваних портах пасивних хабів.

Високоімпедансний мережі. Максимальна довжина сегмента 305 м, вузли підключаються через BNC T-коннектори, відгалуження неприпустимі, мінімальна відстань між вузлами 1 м, допускається до 8 вузлів у сегменті. Використовуються тільки активні хаби. Сегменти повинні закінчуватися термінатором або активним хабом (адаптером).

Нізькоімпедансние мережі. Активний хаб може з’єднуватися кабелем з адаптером (610 м), активним хабом (610 м) або пасивним хабом (30 м). Пасивний хаб може стояти тільки між активними вузлами. На порти, які не пасивних хабів повинні, а активних – можуть встановлюватися термінатори.

Змішані мережі будуються за вищенаведеними правилами. Загальні обмеження: максимальне загасання в кабелі на частоті 5 МГц – 11 дБ, затримка поширення сигналів між вузлами до 30 мкс.

Основні переваги ARCnet перед Ethernet, які забезпечували його колишню популярність: низька вартість схем приєднання (у порівнянні з CSMA / CD), менша критичність до кабелю, більш гнучка топологія, легкість діагностики мережі при зіркоподібною топології, менш різка (порівняно з Ethernet) чутливість пропускної здатності до кількості та активності вузлів мережі.

Недоліки: малоефективне використання і без того низької пропускної здатності каналу через надмірність коду та адміністративних пакетів. Реальна продуктивність, навіть для невеликих мереж не перевищує 65% від максимальної, зі збільшенням числа вузлів падає. Однобайтное обмеження на адресу створює незручності при об’єднанні мереж. Помилкове завдання співпадаючих адрес локалізується виключно методом послідовного відключення вузлів. Малий розмір фрейму (252 байти даних в оригінальному варіанті і 508 байтів в розширеному) важко стикуємося з вищестоящими рівнями (Novell IPX передає пакет довжиною 576 байт).

В даний час апаратура ARCnet практично не випускається, але підтримується всіма продуктами Novell.