Reklama

Павло Загребельний. Роман «Диво». Образи Сивоока, князя Ярослава Мудрого.

Образ Сивоока

Сивоок - це повністю вигаданий образ, якого Павло Загребельний увів в роман, щоб через нього показати ту тяжку долю простого народу, але в той же час з незламним духом і силою волі. Процес формування таланту Сивоока пройшов багато випроб , але ж в кінці відтворився у найвідоміший архітектурний пам’ятник за часів Київської Русі і правління Ярослава Мудрого, якому не було рівних.

Сивоок постає перед нами , повністю вигаданою людиною але водночас живою , тобто реальною , відображаючи в собі типову людину тієї епохи зі своїми проблемами , надіями, пошуками і насамперед стражданнями ,які йому і кожному із нас приготувало життя. Трохи прочитавши можна відчути і зрозуміти, що в цей образ автор можливо вклав свої ідеї та роздуми щодо мистецтва , культури та буденного життя , кожної люди і народу в цілому. Тим самим знову і знову стверджуючи про незламність народного духу й нетлінність таланту. Чому ж автор дає таке незвичне ім’я – Сивоок - яке викликає відчуття таємничості і загадковості і долі майбутнього митця і генія.

Ще у дитинстві хлопчик осиротів , коли на його очах було вбито дід Родима, запеклого язичника , вже тоді в характері хлопця почали формуватися риси сильної людини,незламної яка ніколи не буду рабом і матиме свою думку,своє слово.

Його нелегка доля – це шлях від юного і неосвіченого хлопчика до геніального майстра . Він блукав по Русі , був ченцем у болгарському монастирі , потім у ролі полоненого потрапив до Візантії де набирався досвіду і розвивав свій талант , і нарешті повернувся на рідну землю , до Києва .

Скачать готовый реферат полностью

Reklama