Reklama

Формування імпульсів за допомогою RC-ланцюгів

Генератори імпульсів це пристрої, які перетворюють енергію постійного струму в енергію імпульсів, й призначені для забезпечення імпульсного режиму систем (в тому числі, цифрових), в якому короткочасна дія сигналу змінюється паузою. Такий режим характеризується:

1.      значною потужністю сигналу порівняно з потужністю пристрою;

2.      зменшенням температурного параметричного впливу;

3.      збільшенням пропускної спроможності та підвищенням завадостійкості;

4.      збільшенням точності сигналу та надійності роботи.

 СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО ПОЛНЫЙ РЕФЕРАТ 

У пристроях імпульсної техніки використовуються різні за формою імпульси: прямокутні, трапецеподібні, пилоподібні, експоненційні тощо.

На рис.58 зображено форму реального прямокутного імпульсу. Його основні параметри: амплітуда Um; тривалість імпульсу tіт, тривалість фронту імпульсу tф , тривалість зрізу імпульсу tзр. Під тривалістю імпульсу переважно розуміють інтервал часу між моментами виникнення та зникнення імпульсу. Іноді тривалість імпульсу визначають за тривалістю основи імпульсу на рівні 0,1 Um або 0,5 Um. Тривалість імпульсу на рівні 0,5 Um називають активною tім.а . Фронтом імпульсу є його бічна сторона, і він може бути переднім або заднім (зріз імпульсу).

Практично, для аналізу електронних схем імпульси вважають прямокутними. Переважно імпульси є періодичними з періодом T (рис. 59), якому відповідає частота повторюваності f=1/T. Важливою величиною є шпаруватість імпульсів q = T/tim , яка вказує на тривалість імпульсу в межах періоду.

Типовим представником генераторів імпульсів є релаксаційний генератор (рис. 60, а), який працює за принципом заряду-розряду конденсатора. 

Reklama